výživové poradenství a kurzy vaření v Praze

Lifetest - NutraFitness DNA

Analýzou Vašich genů k lepší kondici!

Správnou životosprávu určují naše geny.

Poznali jste i Vy na vlastní kůži, že ne každá dieta funguje, nebo že nekonečné trápení v posilovně nikam nevede? Na vině mohou být Vaše geny, tedy Vaše DNA.

DNA je podstatou života člověka a jeho vlastností, jako jsou vlohy k hudbě, sportu, vzhledu nebo odolnosti vůči nemocem. DNA obsahuje ohromující množství informací, ke kterým se díky úsilí vědců na celém světe dnes postupně dostáváme. Toto odhalování nám pomáhá pochopit, jak dalece mohou naše vlastností souviset se zděděnými geny.

 

U mnohých vlastností se tak dozvídáme, že jsou jen částečně ovlivnitelné naším úsilím nebo prostředím, ve kterém žijeme. S každým dalším poodhalením obsahu DNA člověka se dozvídáme stále více o tom, jak je tento obsah proměnlivý mezi jedinci. Proměnlivost často zdánlivě zanedbatelná, jako když zaměníme písmenko v dlouhém textu odstavce, může vést ke značným rozdílům ve vzhledu, chování, kondici či sklonech k nezdravému životnímu stylu. 

Klademe si za cíl odhalovat s pomocí testu DNA skryté vlohy i rizika uložená v genech každého jedince, a pomoci tak každému z nás aktivně měnit svůj život.

NutraFitness analyzuje pomocí genů tyto vaše znaky:

  • VLIV STRAVOVÁNÍ NA TĚLESNOU HMOTNOST - odpověď na nasycené, mono-nenasycené, poly-nenasycené tuky,  odpověď na sacharidy, sytost, Jojo efekt 
  • METABOLICKÉ ZNAKY - metabolismus alkoholu, kofeinu, laktózová intolerance, glutenová (lepková) intolerance 
  • POŽADAVKY NA ŽIVINY - vitamín B6, B9, B12, vitamín D, železo, sodík (sůl), draslík, vitamín E
  • ŽIVOTNÍ STYL - biologické stárnutí, sklon ke vzniku zánětů 
  • KARDIOVASKULÁRNÍ ZDRAVÍ - Omega-3 metabolismus, triglyceridy, citlivost na inzulín, Adiponektin
  • SPORTY A ODPOČINEK - svalová struktura, posilování, srdeční výkonnost, gen svalového objemu

Více o Lifetestu zde.