výživové poradenství a kurzy vaření v Praze

Kurzy přípravy kváskového chleba

Chcete se naučit upéct si sami doma pravý kváskový chléb bez droždí, jen z vody a mouky a bez jakýchkoli přidatných látek? Navíc si připravíme několik zdravých a rychlých pomazánek vhodných pro každého. Ukážeme si všechny fáze přípravy chleba, od založení kvásku, přes jeho přikrmení, přípravu těsta a zápery, kynutí i pečení v klasické troubě i domácí pekárně. Dozvíte se, proč je kváskový chléb vhodnější než ten z droždí, a domů si odnesete 5letý kvásek, ze kterého okamžitě můžete začít sami péct. Ochutnáte kváskový chléb klasický slaný i sladký.

Cena: 1.500,- Kč / osoba

Jak kurzy probíhají

Výživou ke změně vyhlásí kurz, na který je nutné se předem přihlásit. Přihlášky jsou možné telefonicky (tel: 605 500 598) nebo e-mailem (zuzana@vyzivoukezmene.cz). Rezervace vám bude potvrzena e-mailem a budete požádáni o uhrazení nevratné zálohy na suroviny ve výši 40% ceny kurzu převodem na účet číslo: 2000555750/2010. 

Na začátku kurzu si u čaje či kávy s lektorkou popovídáte o vašich očekáváních, stravovacích omezeních - intolerancích a návycích. Budeme akceptovat to, co v jídelníčku máte a nemáte rádi.

Obdržíte skripta s recepty a fotkami připravovaných pokrmů, včetně informací o hlavní surovině z výživového hlediska. Nejdříve společně skripta projdeme, abychom si potvrdili, že skladba surovin všem účastníkům vyhovuje. Zapůjčíme vám zástěru i kuchyňské náčiní a je jen na vás, jakou formou se do vaření zapojíte. Aktivitě se meze nekladou, ale nikoho nebudeme k samotnému vaření nutit.

Samozřejmou součástí kurzu je ochutnávka všech připravených chodů. Pokrmy, které nezkonzumujete na místě, dostanete do krabičky s sebou.

I po kurzu máte možnost kontaktovat lektorku s jakýmkoli dotazem k receptům a postupům z již absolvovaného kurzu. Zajímá nás, jestli se vám pokrm povedl připravit i doma, zda chutnal ostatním. Zašlete nám foto připraveného pokrmu ve vaší kuchyni.

Lektor kurzů

Zuzana Komůrková - výživová poradkyně a lektorka, autorka pohodové vegetariánské a bezlepkové kuchařky Výživou ke změně, se kterou se můžete setkat i v reportážích o vaření pořadu Polopatě na ČT1.